Börsiülevaade: Euroopa turud ei suuda USA tõusule samaga vastata

25. september 2001, 09:44

Kuigi Euroopa turgudelt oodati enne avanemist aktsiahindade kosumist jätkuna eilsele tõusule USAs on juba selgelt tunda, et tegelikult ei ole turgudel jõudu tõusta mitte kuhugi.

Sellegipoolest ei välista maaklerid lootust, et edasisi kõikuva aktsiaturu juures ka lähiajal kõrgemate tasemete juurde jõutakse.

Möödunud reedel suure paugu saanud Tallinna börsile pakkus eilne päev veidi leevendust. Märksa optimistlikumaks muutunud välisturgude kõrval läbisid turu liideraktsiad rahuliku börsipäeva jooksul keskmiselt protsendi suuruse tõusu.

Kõige rohkem pakkus investoritele huvi Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis alles lõppenud reedel oli kukkunud viimase viie ja poole kuu madalaima tasemeni.

Üle poole tehingutest ja enamus eilsest börsikäibest andnud aktsia sulgus 132,25 kroonil ehk protsendi jagu kõrgemal kui börsipäev varem.

Tundub, et Rootsi pankade mitteühinemine Hansapanga aktsiale enam mingisugust mõju ei avalda ning edasine väärtpaberi hinnaliikumine hakkab sõltuma üha tihedamalt ülejäänud pangandussektorist.

Harvanähtavalt passiivne oli eile kauplemine Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsiatega, mis sulgus 46,75 kroonil ehk 2,2% plussis.

Kuigi Tallinna börsi reglemendi muudatuse tõttu oli alates eilsest kaubeldavate aktsiate ja võlakirjade miinimumkoguseks üks väärtpaber jäi Eesti Telekomi aktsiatega tehtud tehingute päevane maht esimest korda viimase kolme kuu jooksul alla ühe miljoni kroonini.

Passiivsusest hoolimata oli päeva lõpuks Eesti Telekomi aktsiale üles riputatud 25 erinevat ostu- ja 14 müüginoteeringut. Muuhulgas ka üks selline, kus sooviti 100 krooni eest 200 Eesti Telekomi aktsiat maha müüa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing