Valitsus ei kinnitanud Tartu Agro müüki Avarmaa firmale

Inno Tähismaa 25. september 2001, 11:46

Valitsus jättis tänasel istungil kinnitamata AS Tartu Agro aktsiate müügi kinnisvaraärimees Mart Avarmaa firmale OÜ Tartland.

Valitsuse esindaja teatel otsustas valitsus istungil, et selle küsimuse arutamise ja otsustamise juures peab olema ka põllumajandusminister Ivari Padar, kes tänasest 27. septembrini viibib töövisiidil Hollandis.

Valitsuse korraldusega otsustati põllumajandusministeeriumi valitsemisel olevad ASi Tartu Agro 963 926 (100%) üheliigilist nimelist riigile kuuluvat aktsiat nimiväärtusega 10 krooni müüa eelläbirääkimistega pakkumisel, määrates aktsiate alghinnaks 14 899 370 krooni. Seletuskirjas märgitakse, et nimetatud aktsiate ostmiseks tegid pakkumise neli ettevõtjat: TÜ E-Piim, OÜ Tartland, AS Tiigi Keskus ja AS Vidu.

Lõplikud pakkumised ostuhinna ja garanteeritud investeeringute osas olid järgmised: TÜ E-Piim 32,1 mln kr ja 10 miljonit kr, OÜ Tartland 30,1 miljonit krooni ja 50 miljonit kr, AS Tiigi Keskus 27 miljonit krooni ja 26,7 miljonit krooni ning AS Vidu 16,2 miljonit
krooni ja 59 miljonit krooni. Kõik pakkujad võtsid tööhõive säilitamise kohustuse, esitasid äriplaani ja garantiikirja.

Põllumajandusministeerium on teinud ettepaneku tunnistada AS Tartu Agro aktsiate ostmiseks esitatud pakkumistest parimaks OÜ Tartland pakkumine, kuna selle pakkumise garanteeritud investeeringute määr on viis korda suurem kui TÜ E-Piim pakkumisel, kusjuures OÜ Tartland pakutud ostuhind ei ole oluliselt madalam TÜ E-Piim poolt pakutust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing