Küttehooaeg annab hoobi eramuomanike rahakotile

25. september 2001, 08:01

Septembri lõpus algav küttehooaeg annab esmalt tunda eramajade omanike rahakotile, sest kevadega võrreldes on veidi kallinenud nii kütteõli, kivisüsi kui brikett. Paneelmajade elanikele kallineb küte uuest aastast, kirjutab Postimees.

Briketi turustamisega tegeleva Kütteturustuse OÜ juhataja Andres Lille sõnul on kevadega võrreldes briketi hind tõusnud ligi kümme protsenti, mille on põhjustanud peamiselt tootjatepoolne hinnatõus.

Tonn 11 kilogrammi raskustesse kottidesse pakitud briketti maksab praegu 987 krooni, lahtise briketi tonn aga 890 krooni. Kevadel olid samad hinnad vastavalt 900 ja pisut enam kui 800 krooni tasemel.

Söeteeninduse ASi esindaja sõnul jääb kivisöe hinna tõus praegu paari protsendi piiridesse, kuid suve jooksul ei ole olnud ka tavapäraseid sooduspakkumisi, mistõttu tuleb inimestel osta talvekütus tavalise hinnaga.

Neil aga, kes kütavad maja kergkütteõliga, sõltub kütuse hind maailmaturu hinnast, mis muutub paar korda nädalas. Peamiselt kütuse hulgimüügiga tegelevas Jetoilis maksab kergkütteõli liiter praegu viis krooni, millele lisandub tasu transpordi eest.

Mullu märtsis oli õli hind samal tasemel, kuid suve jooksul on see käinud korduvalt nii kõrgemal kui ka madalamal tasemel.

Tallinna Soojuse müügidirektori Priidu Nõmme sõnul ootab kaugkütte tarbijaid ehk siis peamiselt paneelmajade elanikke hinnatõus ees jaanuaris, kui soojusenergia megavatt-tunni hind tõuseb mõnekümne krooni võrra.

?Odavam on uuest aastast neil, kelle majas on suletud süsteem ehk siis radiaatoreid küttev vesi on ringluses vaid omas majas. Neile maksab soojuse megavatt-tund 379 krooni,? rääkis Nõmm.

Neile, kelle maja on avatud süsteemis ehk hoonet küttev vesi tuleb Tallinna Soojuse trassidest, hakkab kütte hind olema 391 krooni. Praegused hinnad kehtivad linna suurimal soojatootjal 1998. aastast ning need on vastavalt 349 ja 359 krooni megavatt-tunni eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing