Kohtla-Järve Soojus sulgeb ühe jaama, korraldab konkursi energia sisseostmiseks

Inno Tähismaa 25. september 2001, 12:20

AS Kohtla-Järve Soojus kuulutas välja riigihankekonkursi soojusenergia sisse ostmiseks Kohtla-Järve linna Järve linnaosas, teatas energeetikaettevõtte esindaja.

Seni tootis Kohtla-Järve Järve linnaosas era- ja äritarbijatele põhiosa soojusenergiast Kohtla-Järve soojuselektrijaam, varustades 400 elumaja, 111 eramaja ning 140 ettevõtet ja asutust.

'Kulude kokkuhoiu eesmärgil otsustasime loobuda Kohtla-Järve soojuselektrijaamas energia tootmisest,' ütles ASi Kohtla-Järve Soojus juhatuse esimees Toomas Niinemäe. 'Vananenud tehnoloogia ja seadmetega tootmine on ebaefektiivne ja põhjustab keskkonnaprobleeme. Kasvavad saastemaksud põlevkivituha ladustamise ja õhusaaste eest. Keskkonnasõbralikkus ja kulude kärpimine on aja nõue, mille tõttu otsustasime korraldada soojusenergia sisseostu hanke,' lisas Niinemäe.

Ostetava soojusenergia koguseks on planeeritud orienteeruvalt 200 GWh aastas. Sisseostetava energiaga varustatakse Kohtla-Järve Järve linnaosa soojustarbijaid. 'Järve linnaosa tarbijate jaoks ei muutu soojusenergia riigihankega seoses midagi,' ütles Toomas Niinemäe. 'Tänu kulude kokkuhoiule väheneb kindlasti surve soojusenergia hinnale. Soojusenergia hind jääb tarbijaile samaks, mida ei kavatseta lähema 3 aasta jooksul ümber vaadata,' lisas ta.

Soojusenergia riigihankekonkursi teostumise korral on kavas sulgeda 1949. aastast töötav Kohtla-Järve soojuselektrijaam 2002. a. teisel poolel. Seoses elektrijaama sulgemisega on oodata umbes 60 töökoha vähenemist. Parimatele spetsialistidele pakutakse ümberõpet ja töökohti teistes AS Kohtla-Järve Soojuse allüksustes.

Soojusenergia sisseostu riigihankekonkursi tulemused selguvad 2001. a. oktoobri lõpuks.

Jõhvis ja Kohtla-Järve Ahtme linnaosas jätkab soojusenergiaga varustamist AS Kohtla-Järve Soojuse Ahtme soojuselektrijaam.

AS Kohtla-Järve Soojus on Eesti suuruselt teine soojusvõrguettevõte, mis varustab soojusenergiaga Kohtla-Järve ja Jõhvi linnade rohkem kui 60 000 eratarbijat ja 320 ettevõtet ja asutust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing