Kolmandik fondihalduritest jäävad tänavu kahjumisse

25. september 2001, 10:46

Fondihaldurite tulevik on USA terrorirünnakust hoogu saanud aktsiahindade languse tõttu väga sünge ning kolmandik neist jäävad tänavu kahjumisse, kirjutab Financial Times.

Iga kolmas Suurbritannias tegutsev fondihaldur võib tänavu kahjumiga lõpetada, prognoosib konsultatsioonifirma PricewaterhouseCoopers (PwC).

JP Morgan Securities on veendunud, et paljud Euroopa tipp-pangad ja -kindlustusfirmad, kelle tegevuse alustalaks on olnud fondihaldus, peavad oma strateegia ümber vaatama.

Fondijuhtide hädades ei saa aga ainult USA terrorirünnakut süüdistada, sest juba enne seda kõlasid fondide aadressil pessimistlikud hoiatused.

PwC prognoosis oma eelmisel kuul avaldatud uuringus, et kahjumiga lõpetab tänavuse aasta viiendik Suurbritannia fondijuhtidest, sest esimest korda enam kui kümne aasta jooksul seistakse silmitsi turu volatiilsusest ja hinnasurvest tingitud nn topeltsurvega'.

Konsultatsioonifirma prognoosis siis, et kasumimarginaalid võivad langeda poole võrra 15 protsendini, mis omakorda toob kaasa uue ühinemiste laine.

Praeguseks on PwC arvamusel, et aasta lõpetab kahjumiga kolmandik fondijuhtidest ning kasumimarginaal langeb allapoole 10 protsendi taset, mistõttu fondihaldusfirmadel tuleb hakata töötajaid koondama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing