Kommentaarid ettekandele

27. september 2001, 00:00

Kõik need probleemid, mis Tarmo Sumberg välja tõi, on õiged, ja need maailmatrendid on kindlasti need, millega me peame arvestama. See oli ülevaatlik ja kindlasti kasulik ettekanne nii turismiettevõtjale kui ka väikeettevõtjale.

Meie probleem on selles, et Eesti ei ole tervikuna tuntud ja teatud. Kui me vaatame, mis meid müüb, siis on need üksikud piirkonnad. Pärnu ja Saaremaa on näiteks just sellised kohad, kus omavalitsused selle nimel tegutsevad ja mis müüvad just ühte piirkonda. Selles suhtes on väga hea, et on algatatud riigi projekt, et Eesti maine ja nimi tervikuna saaks esile toodud, väga hea.

Oluline on, et turist valiks kõigepealt riigi, kuhu ta tuleb. Siis, kui ta juba tuleb siia, saame me loota, et areneb ka see regionaalne turism, millest me siin kogu aeg räägime. Inimesed sõidavad ka Tartusse, Lõuna-Eestisse ja teistesse paikadesse, mis ei ole praegu nii tuntud.

Tarmo Sumbergi ettekande näol on tegu oli igati asjaliku ülevaatega, kuid sellise lühikese ajaga ei suuda muidugi nii laia teemat kui turism põhjalikult valgustada.

Praegu on oluline säilitada olemasolev turistide voog Eestisse, just see tase, mis on praeguseks hetkeks saavutatud. Selleks pean mina kui laevandusfirma esindaja silmas eelkõige seda, et me suudaksime reisijatele jätkuvalt pakkuda tänast piletihinda ehk siis lahendust vajab tax-free probleem.

Meie arvutused näitavad, et kui tax-free kadumise järel suurenevad piletihinnad, väheneb nende reisijate voog, kes tulevad Eestisse.

Üks asi on muidugi üleminekuperioodi küsimine. Kui see ka saadakse, siis saab see mingil hetkel ikkagi otsa, nii et tasub juba mõelda kaugema tuleviku peale ette.

See, et Sumberg on võetud Laari juurde nõunikuna tööle, on minu arvates väga õige liigutus, kuid seda oleks võinud juba varem teha. Mõned maad, näiteks Küpros, on loonud lausa turismiministeeriumi, paika on pandud turismiminister. Ka meie siin Eestis võikisime selle peale mõtelda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing