Riigikogu ei jõua Estonian Airi aidata

26. september 2001, 14:06

Riigikogu ei jõua protseduuriliselt riigigarantiide andmist käsitleva seaduseelnõu menetlemisega enne oktoobri lõppu valmis, kuid siis on keeruline olukord Estonian Airi jaoks tõenäoliselt juba lahenenud, ütles rahanduskomisjoni esimees Kalle Jürgenson.

'Meie saame maksimaalselt teha seda, et algatame seadusemuudatuse, mis lubaks riigil garanteerida eraõiguslike äriühingute rahalisi kohustusi, praegu pole sellist õigust ei valitsusel ega riigikogul,' ütles Jürgenson.

Jürgenson pani enda sõnul imeks, et Estonian Airi kiri jõudis teede- ja sideministri lauale eile lõunaks, aga garantii kümne miljardi krooni peale tulnuks anda juba täna hommikul. 'Selline asi pole lihtsalt võimalik,' lausus ta.

Jürgensoni sõnul tuleb eelnõu komisjonis kõige varem arutusele 9. oktoobril ja alles siis, kui see on Riigikogus vastu võetud, saab hakata arutama kümne miljardi suuruse garantii andmise võimalust ning ka selleks tuleb algatada seaduseelnõu. 'Puhtrahalises mõttes on nii suure garantii andmine problemaatiline,' leidis ta.

Vastav seaduseelnõu on praegu Riigikogu menetluses. Selle andis omal ajal sisse keskerakondlane Kalev Kallo seoses Saku Suurhalli 70 miljoni krooni suurusele laenule riigiagarantii taotlemisega. 'Tollal arutasime seda pikalt, kuid enamus komisjoni liikmeid ja ka valitsus oli asja vastu ning, nagu näha, hall saab valmis selletagi,' selgitas Jürgenson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing