Pangad jahivad korteriühistuid

26. september 2001, 08:11

Pangad ja teised krediidiasutused on viimasel ajal üha rohkem hakanud tähelepanu pöörama korteriühistutele ning pakuvad neile aina soodsamaid laenutingimusi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Septembri algusest pakub Ühispank korteriühistutele renoveerimis- ja remonditööde järelmaksu, Sampo pank avas nädal aega tagasi korteri- ja majaühistutele suunatud internetikeskkonna. Hansa Liising on ühistutele laenu pakkunud aasta algusest.

?Arvestades renoveerimismahte on see väga suure potentsiaaliga turg,? selgitas ühistutest huvitumist Ühisliisingu kinnisvara liisingprojektijuht Tõnu Uustalu. Varem segas ühistutele laenamist korterite pantimise nõue, kuid kuna liisingfirmad on pandi nõudmisest vabastatud, ei tule panti ühistutelt nõuda ja laenuprotsess on lihtsam. ?Ka korteriühistute endi aktiivsus on tõusnud,? lisas Uustalu.

Ühistutele suunatud internetikeskkonna loonud Sampo pank peab ühistuid üheks oma potentsiaalsemaks kliendigrupiks. ?See on kiirestiarenev ning Sampo Panga jaoks oluline sektor,? ütles Sampo Panga äripanganduse projektijuht Hiljar Kõiv.

Koduleheküljel pakub pank ülevaadet ühistutele pakutavast renoveerimislaenust, kindlustusest, panga ning KredeEx?i vahelisest koostööprogrammist. Samuti leiab koduleheküljelt laenukalkulaatori. Sarnast informatsiooni pakuvad internetis ka Ühisliising ning Hansa Liising.

Pangad peavad korteriühistuid headeks ning probleemivabadeks klientideks.

Alates jaanuarist korteriühistutele järelmaksu pakkuv Hansa Liising on tänaseks sõlminud ligikaudu 30 lepingut kogusummas 7 miljonit krooni. ?On läinud väga hästi. Ootused on osutunud õigeks,? rääkis Hansa Liisingu kinnisvaraliisingu projektijuht Sven Soomuste. Tema sõnul ei ole väljalaenatud summa kuigi suur, kuid rõõmu teeb just lepingute arv.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing