Elektri kuutasu jääb kehtima

26. september 2001, 08:11

Elektrimonopol Eesti Energia suutis eile tarbijakaitsjad kompromissile suruda, millega 20kroonine kohustuslik kuutasu jääb, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Jõudsime eile tarbijakaitsjatega kokkuleppele, et elektrienergia on püsiv teenus,? märkis Eesti Energia Teeninduse turundusdirektor Jaanus Arukaevu.

Sellest tulenevalt kehtestab Eesti Energia uues, järgmise aasta aprillist kehtima hakkavas hinnakirjas kodutarbijatele kohustusliku 20kroonise püsitasu. ?Juhul, kui ei ole püsivat kvaliteeti, siis teeme kuutasu arvel järeleandmisi,? ütles Arukaevu.

Eesti Tarbijakaitse Liidu juhatuse liige Aino Runge kinnitas eile, et kui Eesti Energia ei tagane püsitasust, siis on kaalul ettevõtte maine.

Runge sõnul osutuks kodutarbijale inspektsiooni esitatud põhitariifi ülempiir 115 senti/kWh lõppkokkuvõttes soodsamaks kui kinnitatav põhimäär 110 senti/kWh ning sellele lisanduv kohustuslik kuutasu 20 krooni.

Tarbijakaitsjad on viimastel päevadel tundide kaupa üritanud teada saada Eesti Energia plaane hinnakirja osas. ?Püsitasu kehtestamine asetab veelgi suurema raskuse kodutarbija õlgadele,? lausus Runge. ?See ei ole arvutuslikult põhjendatud.?

Inimene maksab seaduse järgi ikka selle eest, mida tarbib, lisas ta.

Eesti Energia esitab energiaturu inspektsioonile lõpliku tariifitaotluse täna hommikul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing