Eesti turismilinnade firmadel pole sõjamureks põhjust

26. september 2001, 11:25

Teadmatus maailma poliitilise ja majandusliku olukorra ees on pannud ka mitmed Eesti ettevõtjad sügavalt oma laienemis- ja investeerimisplaane ümber hindama. Hansapanga Pärnumaa regiooni direktori Tiiu Kiriku sõnul pole turismindusega seotud Eesti linnades tegutsevatel kaubandus ja teenindusettevõtetel paanikaks otsest põhjust, kirjutab uudisteleht .

Otsustades, kas võtta konkurentsis püsimise ja arenemise nimel laenu ning sõlmida plaanitud lepinguid, soovitas Kirik korraks aja maha võtta ja oodata ära, millise lahenduse kasuks USA lähitulevikus otsustab.

?Arutasime ka omavahel seda olukorda ning leidsime, et näiteks Pärnu on selles suhtes üsna heas olukorras,? lausus ta. ?Ka ärevatel aegadel on inimesed ikka ringi liikunud ning kui nüüd ka teatud lõunapoolsetesse riikidesse turismireiside populaarsus väheneb, siis suunavad põhjanaabrid oma ressursid ehk rohkem siiapoole.?

Kirik lisas, et ka siseturism on Eestis viimastel aastatel pidevalt kasvanud ning ärev olukord maailmas aitab sellele pigem kaasa, kui et vähendaks inimeste siseriiklikku puhkamist ja reisimist.

Ka pangaintressid viimasel ajal ju kasvanud ei ole, pigem vastupidi ning olukorra halvenedes saab ka pankadega laenude-liisingute makseperioode üle vaadata, lisas Kirik. Teine olukord on Kiriku sõnul ekspordile suunatud tootmis- ja transpordiettevõtetel, kuid ka nende riske saab kindlustuse jms abil osaliselt leevendada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing