ESS tahab laiendada tasulist parkimisala Tallinnas

26. september 2001, 08:04

Tallinna tasuline parkimisala võib laieneda sadamasse ja keskhaigla ümbrusesse, kui linnavalitsus peab parkimiskorraldaja ESSi ettepanekuid liikluse sujuvamaks muutmiseks otstarbekaks, kirjutab Eesti Päevaleht.

ESS tegi möödunud nädalal liikluskorraldusalasel nõupidamisel ettepaneku suurendada Tallinna tasuliste parkimiskohtade arvu umbes poole tuhande võrra. Parkimiskorraldaja ettepanekul tuleks tasulist parkimisala Tallinnas laiendada sadama juures Lootsi, Tuukri, Petrooleumi ja Karu tänavale ning Ajakirjandusmaja kandis piki Pärnu maanteed ning Herne tänavast Juhkentali tänavani.

?Parkimisala laiendamine korrastaks kahes piirkonnas asjad ära. Praegu pargivad kodanikud kohati kuues reas ja kohtumaja juurde pole isegi kinnipeetavaid vedaval bussil võimalik ligi pääseda,? ütles ESS Eesti avalike suhete direktor Indrek Lindsalu.

Säästva arengu ja planeerimise ameti liiklusosakonna juhataja Mati Songisepa sõnul on need alad tõesti üle koormatud. ?Eriti keskhaigla ümbrus, kus tõenäoliselt pargivad Liivalaia tänaval tasulises tsoonis töötavad inimesed,? ütles Songisepp.

Kuigi ESS tegi ettepaneku võtta tasuliste aladena kasutusele ka linnamajade hoovid, on ametnikud vastu. ?Peame enne toime tulema tänaval parkijatega ja siis laiendama seda ala mujale,? osutas Songisepp.

Inseneribüroo Stratum uuring näitas Tallinnas esmakordselt, kui palju on tasulisi parkimiskohti ja palju on parkimiskohti nn valdaja loal. Kui kesklinnas loeti tasulisi kohti 2253, siis valdaja loal kohti oli peaaegu sama suurusjärk ? 1662.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing