Võlgades Põlva saeveski jätab tööta kuni 70 inimest

26. september 2001, 08:08

Põlva saeveski 70 töötajat võivad jääda leivata, sest suurtes võlgades saeveski omanik on alustanud firma likvideerimist, kirjutab Postimees.

27 töötajat said koondamisteate kätte juba reedel, ülejäänute saatus on esialgu lahtine. Saeveski territooriumil asuv höövlitsehh töötab, tellimustööd on ka puukuivatil, kuid laohoovis pole ühtki palki, mida lõigata.

?1. oktoobri seisuga on materjal otsas ja ma ei tea, kust see peaks tulema,? ütles Toomas Kuusk, kelle palkas saeveski omanik osaühing Adamist septembri algul ettevõtet käivitama.

Praegu on firma pangaarvel 30 krooni. Osa töötajaid sai palga kätte septembri algul, ülejäänutel pole palgapäeva olnud augustist alates.

Kuuse hinnangul on tõenäoline, et inimesed pöörduvad saamata palga tõttu töövaidluskomisjoni poole. ?Seis on ülikriitiline ja kas see veski veel tööle hakkab, ei oska ma öelda,? ütles Kuusk.

Põlva saeveskil lasus Hansapanga ees 16,8 miljoni kroonine võlg. Kuu aega tagasi otsustas saeveski juhatus müüa Põlva saeveskiga seotud Varu puidutööstusele 5 miljoni krooni eest maha kogu firma käibevara, sealhulgas puidutoorme. Nüüd on laenukoormus panga ees vähenenud 12 miljonile, kinnitas Kuusk. Lisaks pangale on firma võlgu veel ligi sajale võlausaldajale.

Kinnitamata andmeil on saeveski põhiomanik osaühing Adamist Hansapanga omanduses, kuid pank omandisuhet ei kinnita.

Kuuse väitel ulatuvad Põlva saeveski raskused aastatagusesse aega, kui tuli ilmsiks saeveski omaniku Varu Grupi ja Hansapanga vaheline pettuseskeem, mille tõttu pank kandis 83 miljonit krooni kahju. Varu Grupist langes Põlva saeveski välja, nimest kadus liide Varu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing