Ärimehed toetavad Viljandi raamatukogu ehitamist

26. september 2001, 08:46

Viljandi linnajuhtide koostatud skeemi kohaselt peaks uus raamatukogu aasta pärast valmis olema ja poole hoonest ehitavad valmis kohalikud ärimehed, kirjutab Sakala.

Aktsiaselts Viljandi Centrum on nõus ehitama kesklinna praeguse Sakala mööbli- ja Teemu lillekaupluse asemele kolmekorruselise hoone ning andma selle kaks ülemist korrust kasutusvalduse lepinguga raamatukogule.

Linnavalitsus renoveerib samal ajal nimetatud hoonete kõrval asuva endise postkontori maja ning liidab selle Viljandi Centrumi ehitatuga.

Kui Viljandi volikogu selle mõtte reedel heaks kiidab, algab ehitus tuleva aasta aprillis ning valmib augusti lõpus.

'Minu arvates on selline skeem raamatukogu ehitamiseks parim,' leidis linnapea Peep Aru. 'See annab võimaluse hoone kiiresti valmis teha ja tööle panna. Vastasel korral veniks ehitamine vähemalt kolme aasta pikkuseks.'

Varem Eesti Postile kuulunud hoone projekt on tellitud ja see peaks valmima aasta lõpuks. Jaanuaris kavatseb linn ehitaja leidmiseks välja kuulutada riigihanke.

1500 ruutmeetri suuruse maja raamatukoguks kohandamine läheb arvutuste järgi maksma ligi 9 miljonit krooni. Praegu koostamisel oleva riigieelarve kohaselt peaks Viljandi riigilt saama poole sellest summast. 'Ülejäänu tuleb endal leida ja see tähendab, et järgmise aasta investeeringute raha läheb peaaegu täies ulatuses raamatukogule,' nentis linnapea.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing