Saku Õlletehas hakkab müüma Carlsbergi ja Guinnessi

26. september 2001, 12:46

Saku Õlletehas on volitatud Guinness UDV ja Carlsberg Breweries poolt Eestis ainuesindajana turustama koos Saku oma sortimendiga üle maailma tuntud premium ehk esindusõllesid Carlsberg, Guinness ja Kilkenny, teatas ettevõte Tallinna börsile.

Seoses koostööleppega on ettevõte planeerinud saavutada pikemas perspektiivis Carlsbergi, Guinessi ja Kilkenny 40% suurune turuosa Eesti importõllede turust.

Koostööleppe aluseks olid Saku Õlletehase kui Eesti õlleturu liidri oskused ja kogemused ning sissetöötatud jaotusvõrk.

Maailmas tuntud esindusõllede turustusõigus annab Saku Õlletehase AS-le võimaluse oma klientidele pakkuda võimalikult laia sortimenti juba olemasoleva sissetöötatud jaotusvõrgu kaudu.

AS Saku Õlletehas on Eesti õlleturu liider alates 1993. aastast tänaseni, omades Eesti Õlletootjate Liidu andmetel keskmiselt 48% suurust turuosa kogu Eesti õlleturust ning 51% suurust turuosa kodumaiste õlletootjate turust.

Kaubamärkide Guiness, Kilkenny ja Carlsberg edasimüügi leping sõlmiti läbi Saku Õlletehase omanikfirma Baltic Beverages Holding (BBH), mille tegevusvaldkonda kuulub mitmete tuntud kaubamärkide all toodetud
toiduainete müük Euroopas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing