Ministeerium eelistas ohvitseri asemel koolitada ajakirjanikku

27. september 2001, 08:12

Kaitseministeerium kinkis Postimehe ajakirjanikule Toomas Sildamile 3,5kuulise inglise keele kursuse Kanadas sõjaväe keeltekoolis, samal ajal vajavad aga keeleõpet hoopis sajad kaitsejõudude ohvitserid, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Sildam on tähelepanuväärne ajakirjanik, kes tahtis inglise keelt õppida ja me võimaldasime talle seda,? ütles kaitseministeeriumi pressiesindaja Madis Mikko. ?Toetame ajakirjanike püüdlusi õppida võõrkeelt ja näha pisut laiemalt maailma.?

Kaitsejõudude peastaabi andmeil on samas umbes kolmandiku ohvitseride ja allohvitseride inglise keele oskus algaja tasemel. Vaid kümnendik ohvitseridest-allohvitseridest valdab keelt kõrgemal tasemel.

Kanada saatkonna teatel võimaldavad nad juba aastaid Eesti sõjaväelastel ja kaitseministeeriumi ametnikel Kanadas sõjaväe keeltekoolis inglise keelt õppida. Õppurite sõidu- ja ülalpidamiskulud kannab Kanada.

Lisaks sellele maksab Kanada igale õppurile veel 300 Kanada dollarit (3258 krooni) kuus elamisraha ning 50 Kanada dollarit (543 krooni) reisiraha.

?Meie ei otsusta keda sinna saadetakse,? lausus Kanada saatkonna esindaja. ?Seda teeb kaitseministeerium ja sellesse protsessi meie ei sekku.?

Ajalehtede liidu tegevdirektori Tarmu Tammerki sõnul on ajakirjanikul raske säilitada erapooletust, kui ta mingi valdkonna huvigrupilt kingitusi vastu võtab.

?Ajakirjaniku seisukohalt on kõige tähtsam erapooletuse säilitamine,? lausus Tammerk. ?Kui aga ajakirjanik on saanud mingilt ministeeriumilt kingituse, siis on tal hiljem väga raske selle ministeeriumi valdkonda objektiivselt kajastada.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing