Haapsalu Uksetehas murdis Soome turule

27. september 2001, 09:35

Haapsalu Uksetehas sõlmis oma tegevusaja suurima ühekordse välislepingu, tehase töölised paigaldavad Helsingi eeslinna Espoo uude ärikeskusse kuue kuu jooksul 7 miljoni krooni eest uksi ja klaaspuitvaheseinu, kirjutab Lääne Elu.

Haapsalu Uksetehase peadirektor Ago Soomre ütles, et arvatavasti alahindasid konkurendid uksetehase toodangu kvaliteeti.

'Innopoli lepingu edukas täitmine avab meile uksed, mis seni olid vaid praokil,' ütles Soomre.

Uksetehas toodab ja paigaldab Soome suurima ehitusfirma YIT Rakennus OY ehitatavale ärikeskusele Innopol II umbes 850 klaasist ja puidust vaheseina ning üle 700 ukse. Esmaspäevast töötab Soomes neli uksetehase töölist, kes uksed ja vaheseinad paigaldavad.

Soomre sõnas, et Innopoli projekti 'vaimne isa' on tehase arendusdirektor Rene Serg. 'Ta töötas pool suve, et leida võimalus, kuidas saaks seinu lihtsalt ära võtta ja asendada,' rääkis Soomre. 'See on Eestis uus lahendus, mida on ajalehes väga keeruline seletada.'

Paigaldatavad vaheseinad ei tohtinud tellija nõudel olla kinnitatud põrandasse, et büroohoone kliendid võiksid omatahtsi vaheseinu ringi tõsta. Klaas kinnitatakse Soome paigaldatavatel raamidel tavapärasest erineval moel, klaas istub raamis kinnitusliistudeta. 'Vaheseinad näevad seetõttu välja 'puhtamad' ja ilusamad,' kirjeldas Soomre.

Serg leiutas liistude, tihendite ja kahepoolsete teipide süsteemi, mis kompenseerib ühtaegu põranda ebatasasust ja lubab büroo-omanikul vaheseinu nihutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing