Ületunnikeeld pärsib õpetajate palgatõusu

27. september 2001, 09:11

Poliitikud lubavad tuleva aasta riigieelarvest õpetajatele olulist palgatõusu, kuid koolijuhid hoiatavad, et töö- ja puhkeaja seaduse tõttu ei pruugi kõikide pedagoogide rahakott kosuda, kirjutab Pärnu Postimees.

Eile riigikokku jõudnud tuleva aasta riigieelarves on õpetajate 15protsendiline palgatõus, mis tõstaks munitsipaalkoolide õpetajate keskmise kuupalga 5200 kroonilt 5980 kroonile.

Uuest aastast kõigile õpetajatele lubatud palgatõusu hakkavad koolijuhtide hinnangul kärpima samal ajal kehtima hakkava töö- ja puhkeaja seadusest tulenevad kohustused.

Seaduse järgi tohib õpetaja nädala jooksul põhikoolis anda 18-24 tundi ja gümnaasiumis 18-22 tundi, rohkemat töötamist loetakse eraldi tasustatavaks ületunnitööks. Koos ületundidega tohib pedagoog anda kuni 30 tundi. Ületunnitööks loetakse ka puuduva õpetaja asendamine.

Pärnu linnavalitsuse üldhariduse peaspetsialist Liilia Oberg kinnitas, et palgatõus on garanteeritud kõigile normaalkoormusega õpetajatele, näiteks praegu 4600 krooni teeniv õpetaja saab järgmisel aastal 5290 krooni.

Probleeme võib tekkida õpetajatega, kes seni on andnud rohkem kui 30 tundi nädalas. Suurema koormusega töötavad enamasti sellised aineõpetajad, keda koolides napib.

?Pärnus on raskusi matemaatika ja võõrkeelte õpetajate leidmisega,? ütles Oberg. ?Mitu koolidirektorit on füüsikud. Uues seaduses on kirjas, et direktor ei või anda üle kuue tunni. Seega võivad Pärnu koolid varsti füüsikaõpetajaid juurde vajada.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing