Riigieksami soorituskünnis sunnib hoolega eksamit valima

27. september 2001, 08:12

Haridusministeerium seab tuleval kevadel riigieksamite soorituskünnise ühe punkti asemel 20 peale, lootes nii panna abituriente hoolikamalt eksameid valima, kirjutab Postimees.

Seni pääses keskkooli lõpupeole ka see, kes oli riigieksamil saanud vaid ühe punkti sajast võimalikust. Matemaatikaeksamil võis ühe punkti teenida näiteks õige valemi teadmisega või oskuse eest määrata koordinaatteljestikus sirge ja parabooli lõikepunkti.

Nüüd tõstab ministeerium soorituskünnise 20 punktini ning sellest allapoole jäänutel tuleb üritada korduseksamit aasta pärast.

Kui haridusministeerium rakendanuks kõrgemat sooritusläve juba tänavu, jäänuks keskkool lõpetamata vähemalt paaril tuhandel abituriendil ligi 12 000st.

Riikliku eksami- ja kvalifikatsioonikeskuse direktor Enn Mänd avaldas lootust, et sooritusläve tõstmine jätab eksamitelt kõrvale need, kes tulid sinna vaid nii-öelda mütsiga lööma. ?Võib-olla kaovad igaks juhuks eksamivalikud ära - kes ainet ei oska, need seda ei vali,? mainis Mänd.

Eksamikeskuse matemaatika ainespetsialist Helgi Uudelepp ütles, et raskemaks võib lõputunnistuse saamine muutuda just kutsekoolides ja õhtukeskkoolides, kus varasematel aastatel oli väga palju ülimadalate riigieksamipallidega lõpetajaid.

Haridusministeeriumi järelevalveosakonna peainspektor Kristi Mere ütles, et muutuse eesmärk on panna lõpetajaid rohkem eksamivalikut läbi mõtlema ning motiveerida neid õpilasi, kes pole veel endale selgeks teinud, kelle jaoks nad õpivad.

Mere sõnul surusid künnise tõstmise läbi õpetajad, kes olid pettunud kehvades riigieksamitulemustes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing