Börsiülevaade: Eesti Telekomi aktsia ignoreerib maailmamajanduse jahtumist

27. september 2001, 14:43

Paistab, et USA terrorirünnak ja maailma majanduse jätkuv jahtumine on investorite poolt unustatud. Seda vähemalt Tallinna aktsiaturul, kus tänast päeva juhtis taas kasvavas suunas Eesti Telekomi aktsia, kerkides ligi 4%, tasemeni 53 krooni.

Kuigi Euroopa telekomisektor tervikuna on täna püsinud enam vähem stabiilne ja tehnoloogiasektor on kokkuvõttes kergelt põlu all eristus ülejäänud turust ka Londonis Eesti Telekomi hoiutäht GDR, mis on täna lisanud enda kontole 6,3%.

Vaadates viimaste nädalate aktsiate liikumise trende Tallinnas võib öelda, et Eesti Telekomi aktsia on USAd tabanud terrorirünnakust saanud ühena vähestest tugevat kasu.
Nüüd juba pärast enam kui kaks nädalat tagasi maailma finantsturge traumeerinud sündmust on aktsia jõudnud kosuda kokku 17%.

Ülejäänud Tallinna börsi aktsiad on selle perioodi jooksul kas langenud või jäänud paigale.

Mõnevõrra on paarinädala taguse ajaga kaotanud ka Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis aga viimastel päevadel on üllatanud turgu nii väga suurte käivete kui ka ülesroniva hinnaga.
Nii ka täna, kus aktsia üle 16 mln kroonise käibe taustal kerkis 138,50 kroonini. Päevaseks tõusuks seega 2,4%.

Mõnevõrra oli täna näha tugevnemismärke ka Saku <GR#EE.SAKU> aktsia osas, mille ostuäär jäi esimest korda viimase poole kuu jooksul pidama pealpool 55 krooni taset.
Eile Eestis Guinnessi ja Carlsberg ainuesindajaks saanud ettevõte aktsia sulgus täna 55,75 kroonil ehk 0,5% kõrgemal kui eile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing