Haridusministeerium otsib lisaraha üliõpilaste sõidukompensatsiooniks

27. september 2001, 08:08

Tudengite lootus ootamatult vähenenud sõidusoodustustele lisa saamiseks võib täituda, sest haridusministeerium otsib võimalusi olukorra lahendamiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Minister Tõnis Lukas soovib sel teemal kohtuda ülikoolide juhtide ning Üliõpilaskondade Liidu juhatuse liikmetega, ütles ministeeriumi suhtekorraldustalituse juhataja Maarja Kuusk.

Teema arutamine peaks Kuuse sõnul toimuma lähiajal, kuid täpseid kohtumisi pole veel kokku lepitud. ?Tudengid peavad koju jõudma,? kinnitas Kuusk. ?Raha on raske leida, kuid proovime otsida lahendusi, kuigi lahendust lubada ei saa.?

Haridusministeerium tõrjub siiski koolide väiteid, mille järgi on tudengite piletite vähenenud kompenseerimise põhjuseks riigi eraldatud raha nappus.

?Eelarve on kinnitatud riigikogus ning sõidusoodustuse raha ei ole poole aasta pealt vähendatud,? kinnitas haridusministri nõunik Kalmar Kurs. ?Summa oli kõikidele koolidele teada, nad on pidanud arvestama selle rahaga, mis neile on antud ja vastavalt pidanud välja arvestama piletite vastuvõtmise korra.?

Seetõttu pole Kursi sõnul ka põhjust väita, et sõidupiletite vähendatud vastuvõtmine mitmes kõrgkoolis on haridusministeeriumi töö puudujääk.

Ülikoolid võivad oma kehtestatud korra alusel ka valida, kellele toetust maksavad, ütles Kurs. Tema sõnul maksab näiteks Tartu Ülikool sõidukompensatsiooni ka päevase õppe tasuliste õppekohtade tudengitele.

Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikaülikool on tänavu septembrist vähendanud 50 protsendi ulatuses kompenseeritavaid sõidupileteid seniselt kaheksalt kahele ühe sõidusuuna piletile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing