Tartu linnaliinibussides tuleb soodustusi juurde

27. september 2001, 08:30

Veel sel aastal suureneb Tartu linnaliinibussis tasuta sõidu õigusega sõitjate hulk, sest linnavalitsuses valminud eelnõu järgi võivad piletita sõitma hakata ka hoolekandeasutuses elavad lapsed, puudega lapsed ja sügava puudega inimeste saatjad, kirjutab Tartu Postimees.

Kehtima jääb 65aastaste ja vanemate inimeste, perekondade, kus on neli või enam 18aastast last, ning II grupi nägemis- või liikumispuudega invaliidide õigus tasuta sõita.

?Puudega laste tasuta sõidu õigus pole sisuliselt uus soodustus,? selgitas linnavalitsuse sotsiaalabiosakonna juhataja Meida Griin. ?Ka varem võisid need lapsed sõita tasuta, aga neid nimetati lapsinvaliidideks.?

Ta ei osanud täpselt öelda, kui palju on Tartus puudega lapsi, sest puudega inimeste andmebaasi peab Tartumaa pensioniamet, kuhu on koondatud nii linna kui maakonna andmed. ?Laias laastus on linnas 300 puudega last,? märkis Griin.

Hoolekandeasutuses elavaid lapsi, kes sõidavad kooli bussiga, on Mäe kodus, Käopesas ja turvakodus kokku ligi 70.

Sotsiaalabiosakond valmistab praegu ette tasuta sõidu õigust tõendavate dokumentide väljaandmist. ?Seni oleme tõendeid andnud nelja ja enama lapsega peredele,? selgitas Griin. ?Selge on see, et neid vajavad ka hoolekandeasutuses elavad lapsed.?

Sügava puudega inimeste saatjatele sotsiaalabiosakond ilmselt tõendeid välja andma ei hakka. Praegu on nii linnavalitsus kui ka sotsiaalabiosakond seisukohal, et asja saab bussis kontrolörile selgitada.

Linnasekretär Jüri Mölder ütles, et kui volikogu kiidab kõnealuse eelnõu 4.oktoobri istungil heaks, võib tasuta sõitjate hulk suureneda juba oktoobri keskel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing