Rävala pikendus murrab Pärnu maanteele kaherajalisena

27. september 2001, 08:13

Tallinn kavatseb 2003. aastal rajada Rävala puiestee pikenduse Pärnu maanteeni, mis peaks arhitektide ettepaneku kohaselt Kentmanni tänavast kuni Pärnu maanteeni kulgema senise tee ühe niidi laiusena ehk kaherajalisena, kirjutab Postimees.

Planeeringu koostanud arhitekt Margus Koot ütles, et tee sai meelega kavandatud kaherajalisena, et see ei lõhuks olemasolevat Süda-Tatari elamupiirkonda. ?Laiem tee oleks halb ka muusikaakadeemiale, sest siis hakkaks üks teepool kulgema nende akende alt,? lisas ta.

Koot sõnas, et laia teega kaasnevat liikluse kasvu ei pruugiks ka Pärnu maantee ja Liivalaia ristmik välja kannatada ning piirkonnas tekiks suur ummikuteoht.

Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti (SAPA) liiklusosakonna juhataja Mati Songisepp ütles, et pole arhitektide pakutud lahendust näinud, kuid läbimurde rajamist kaherajalisena võib pidada mõistlikuks.

Songisepp viitas võimalusele, et kui puiestee rajataks sama laiana Pärnu maanteeni välja, võiks see meelitada inimesi siitkaudu Mustamäele sõitma, see aga toob kaasa ülemäärase liikluskoormuse.

Tee rajamiseks tuleb aga linnal kõigepealt eraomanikelt ära osta hulk maad ja lammutada hooneid. Kalleimaks ähvardab kujuneda Pärnu mnt 31 asuv hoone ja ligi 900 ruutmeetrit maad, mille hinnaks on kinnisvarahindaja pakkunud 10 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing