EPLi intervjuu Arnold Rüütliga

27. september 2001, 17:11

Toome teieni osaliselt EPLi poolt korraldatud Online-intervjuu uue presidendi Arnold Rüütliga:

Mida arvate sellest, et meie metsasid massiliselt maha võetakse ja müüakse? Kas saate midagi ette võtta, et seda piirata?

See on minu meelest taunitav. See on üks küsimusi, mille üle tuleks spetsialistidega mõtteid vahendada, et rakendada teatavaid piiranguid. Eesti metsad kuuluvad mitte ainult meile, vaid ka meie järeltulijaile.

Mida saaksite Teie presidendina ette võtta Euroopa Liidust ja NATO-st pääsemiseks või vähemalt nendesse astumisega lõputult venitamiseks?

Mul ei ole taolisi kavatsusi.

Mis võiks olla teie arvates Eesti Nokia?

Olen seda varemgi öelnud, et selleks võiks olla väike, kuid korras ja tasakaalustatult arenenud Eesti, kus ühtviisi hea ja turvaline on elada nii linnas kui maal. Mingi tarkade kivi Eesti elu paremaks ei tee.

Kuidas suhtute sellesse, et nn. kinnisvaraarendajad rajavad linnades ka viimastesse rohelistesse piirkondadesse elamurajoone, mis on tavainimestele(hinna poolest) nii või teisiti kättesaamatu. Samas kui riik võiks ehitada korterelamuid, nn. munitsipaalmaju

Riigi roll sotsiaalsete probleemide lahendamisel, sealhulgas elamispinnaga kindlustamisel on olnud ilmselt liialt tagasihoidlik. Iseenesest roheliste rajoonide vastu mul pole midagi, kuid need ei tohiks kujuneda isoleeritud asumeiks vaid jõukaile, sellega süvendame vastuolusid Eesti riigis.

Kas Te tunnete ennast rohkem müügimehena või lepitajana? Sise- ja välispoliitikas?

Tänasel päeval lepitajana, seda enam sisepoliitikas. Välispoliitikas olen tänase Eesti Vabariigi esindaja, konsensuslike seisukohtade väljendaja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing