Eesti õed alustavad Norras tööd oktoobri keskel

28. september 2001, 08:52

Norra ärimees Finn Radmann kinnitas, et on tasunud 48 meditsiiniõe eest ligi 33 000 Eesti krooni autoriseerimistasu ning õed peaksid tööle asuma oktoobri keskel, kirjutab Eesti Päevaleht.

Algselt pidid õed haiglatesse tööle asuma 1. oktoobril, kuid Radmanni sõnul venib tähtaeg oktoobri keskpaika, sest autoriseerimiseks vajalike elamis- ja töölubade hankimine võtab aega.

?Kuid muidu on kõik korras ja nendele õdedele, kes on sõlminud haiglatega eellepingud, on raviasutuste poolt tagatud ka elamiskohad,? ütles Radmann.

Radmanni võimalikku ebaseaduslikku lepingute sõlmimist uuriva Oslo politsei inspektori Kristin Ottenseni sõnul ei ole nad eeluurimise käigus siiani midagi avastanud. ?Kuna meil pole konkreetseid süüdistusi, siis on raske edasi minna,? möönis Ottensen. ?Kuid ootame ka Eesti õdedelt endilt arvamusi senise asjaajamise kohta.?

Paralleelselt politseiga uurib Radmanni projekti Norra riiklik tööamet, sest õdede lepingu kohaselt peavad nad töötama kolm aasta järjest, kuid Norra seadus keelab töötajaga kolmeaastast seotust paika panna.

Ottensen lisas, et õed ei pea kartma, et nad ei saa Norras tööd, kui politsei või tööamet midagi ebaseaduslikku avastab. ?Tööametist öeldi, et nad on tööjõu vahetusest huvitatud, kuid see peab toimima õdede huve kaitstes,? märkis inspektor.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing