Meelis Paavel tõusmas majandusministriks

02. oktoober 2001, 08:28

Suur osa Mõõdukaid toetab uue majandusministrina praegust riigikogu liiget ja endist Jõgeva maavanemat Meelis Paavelit, kelle isik ei tekita erilist vastuseisu ka koalitsioonipartnerites, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ma ei istu veel sellel toolil ega tahaks spekuleerida,? sõnas parlamendi majanduskomisjoni kuuluv Paavel. Samas andis Paavel mõista, et ei karda uut väljakutset ja võtaks ministriameti vastu, kui Mõõdukad talle sellise pakkumise teeksid.

?See töövaldkond on mulle tänu Mihkel Pärnoja tegevusele olnud nähtav,? sõnas Paavel. ?Riigikogu liikme pilguga vaadates on ministeeriumist tulnud palju seadusandlikke initsiatiive, mida tuleb edasi viia sõltumata sellest, kes ministriks saab.?

Eriti oluliseks pidas Paavel tegelemist energiateemadega, mille eest ta praegu parlamendiliikmena vastutab. ?Minu hinnangul on tänane energiaseadus ajale jalgu jäänud. Üks seadus püüab reguleerida kõike ? gaasi, elektrit ja kütust. Arvan, et erastamisjärgselt on üks olulisemaid asju see, et iga valdkond saaks eraldi seaduse,? rääkis ta. Paavel kuulub ka erastamisagentuuri nõukokku.

Paaveli kõige arvestatavam vastaskandidaat majandusministeeriumi etteotsa on riigikantselei eurointegratsioonibüroo juhataja Henrik Hololei. Tallinna tehnikaülikooli ökonomistina lõpetanud 31aastane Hololei on Mõõdukate realiige.

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Jürgen Ligi hinnangul oleks Paavel suhteliselt hea valik, arvestades seda, et ?Mõõdukatel napib majandustaustaga inimesi?. ?Tal on majandusteadmised, maavanemana saadud administratiivtöö kogemus. Ka peaks ta olema suuteline avalikkusega paremini suhtlema,? rääkis Ligi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing