Riik hakkab ettevõtjatele stardiraha maksma

02. oktoober 2001, 08:32

Juba oktoobris hakkab regionaalarengu agentuur vastu võtma stardiabitaotlusi alustavatelt ettevõtjatelt - uue toetusmeetme kaudu püüab riik elu sisse puhuda eeskätt mahajäänud piirkondade väikeettevõtlusele, kirjutab Postimees.

Stardiabipaketis sisaldub peale koolituse ja konsultatsiooni ka kuni 50 000 krooni suurune tagastamatu toetus riigilt. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Regionaalarengu Agentuuri direktori Jüri Roosi sõnul tuleb erandjuhtudel kõne alla ka kuni 100 000 krooni suurune stardiabi.

Stardiabi taotlev ettevõte või FIE ei tohi olla tegutsenud rohkem kui kaks aastat ning raha taotlemise eelduseks on äriplaani esitamine. Agentuurile on eraldatud Roosi sõnul raha ka äriplaanide koostamise nõustamiseks.

Stardiabi saamise olulisimad eeldused on Roosi kinnitusel sellega loodavate uute töökohtade hulk, samuti ettevõtte asukoht. ?Regionaalne asukoht on kindlasti kriteerium, sest mõnes piirkonnas on kaks uut töökohta olulisem kui teises piirkonnas kümme,? lausus Roos. ?Mingeid regionaalsuse kriteeriume on siiski raske kindlaks määrata ning komisjon lähtub projektide läbivaatamisel case by case põhimõttest.?

Stardiabiks ette nähtud vahendid riigieelarves on mõistagi piiratud ning tahtjaid sadu, kui mitte tuhandeid. Tänavuses riigieelarves on selleks ette nähtud 10 miljonit krooni raudtee erastamisest laekuvat raha, mille regionaalagentuur sai paraku kätte alles septembris.

?Loodame jagada mõned miljonid veel tänavu, ülejäänud summa kasutamine lükkub uude aastasse,? rääkis Roos. Tuleva aasta riigieelarve pole veel kinnitatud ning seetõttu pole ka selge, kui palju stardiabi riik tuleval aastal alustavatele ettevõtetele eraldab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing