Compaq kukub kasumist kahjumisse

02. oktoober 2001, 10:39

Maailma üks juhtivaid arvutite tark- ja riistavara tootjaid Compaq Computer teatas, et ta III kvartali müük jääb eelnevalt prognoositud 8-8,4 mld dollarile (137-144 mld krooni) alla umbes miljardi dollari võrra, mille tõttu tuleb tal kvartal lõpetada kahjumiga, teatas teisipäevane Wall Street Journal.

3 septembril Hewlett-Packard`ga ühinemisplaanist teatanud ettevõte ütles, et käibe languse tõttu saab ta III kvartalis enne erakorralisi kulusid 100 mln dollari suuruse kahjumi.

Sellega kaasnevalt loodab ettevõte saada III kvartalis enne erakorralisi kulusid 5-7 senti kahjumit aktsia kohta, samas kui alles juulis lootis ettevõte teenida samalt perioodilt 7-9 senti kasumit aktsia kohta.

Prognoosimisega tegeleva Thomson Financial/First Call andmeil ootavad analüütikud aga ettevõttelt endiselt keskmiselt 5 sendist kvartalikasumit aktsia kohta.

Mitmete analüütikute arvates on esmaspäeva õhtul avaldatud Compaqi kasumihoiatus esimene paljude seas, mis tabab kukkunud müügimahtudega arvutitööstust pärast 11 septembril toimunud terrorirünnakut USA vastu.

Comapaqi sõnul lõhestus ettevõte müük pärast Hewlett-Packard`iga ühinemisteadet, peale seda kahandas müüki terrorirünnak USA vastu ja taifuun Taiwanis, mis avaldas mõju kaupade lastimisele oma arvutite allhankijatelt.

?Sel kõigil oli uskumatu efekt ettevõte produktiivsuse langusele. Transpordisüsteemis valitses viimase paari nädala jooksul kaos. Ja nagu see ei oleks olnud piisav, taifuun mõjutas veel tugevalt meie kaupade lastimist? teatas Compaq"i juht Michael D. Capellas.

Vaatamata sellelt tunneb ettevõte ennast finantsjuhi Jeff Clarke sõnul kindlalt Hewlett-Packard`iga ühinemise suhtes, mis liigub edasi plaanide kohaselt.

Compaqi aktsia kukkus järelkauplemises 8%, tasemeni 7,66 dollarit.
Eilse päeva lõpetas aktsia NYSEl 8,33 dollaril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing