Parim lihatoode on broileripraad

02. oktoober 2001, 08:28

Tänavune parim lihatoode on Talleggi broileripraad ja piimatoode Hapsi hapupiimajook (tootja Meieri Tootmise AS,) , selgus eile kaheksandat korda toimunud parimate toiduainete valimisel, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kõik võitjad osalevad Eesti parima toiduaine üldkonkursil, mille võitja selgub 24. oktoobril.

Tallinna Tehnikaülikooli Toiduaineinstituudi juhataja Raivo Voki sõnul osalesid konkursil peamiselt suured ja mainekad firmad. Kondiitritoodete hulgas oli Kalev erinevate toodetega ainuke võistleja. Tänavusel konkursil oli 71 osavõtjat.

Tänavu Hapsiga piimatoodete võistluse võitnud ja 1999. aastal kohupiima desserdiga üldvõitjaks tulnud Meieri Tootmise ASi tootmisdirektor Aivar Rosma möönis, et pärast võitu kasvas kohupiimadesserdi müük umbes neljandiku võrra. Hapsi edukust ei osanud ta veel prognoosida, kuid väitis, et selle toote müük on suvest alates üsna kõrge püsinud. Rosma sõnul teeb Hapsi tarbijate hulgas populaarseks ka hind. ?Ta on ju sisuliselt jogurti asendaja, aga odavam kui jogurt,? ütles Rosma.

Tallinna Tehnikaülikoolis koos istunud 12liikmelised komisjonid valisid toiduainete kategooriaist parimad lõhna, maitse, konsistentsi, välimuse, uudsuse, realisatsiooni ja tervislikkuse alusel.

Täna selguvad parimad puu- ja köögiviljakonservide, alkohoolsete ja mittealkohoolsete jookide ja kastmete hulgast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing