Börsiülevaade: turul spekuleeritakse Eesti Telekomi aktsiatega

02. oktoober 2001, 14:55

Kergelt vajuvate Euroopa turgude kõrval suutis jääda Tallinna börsi täna stabiilseks. Mõnevõrra kiindusid väikeinvestorid vaid Eesti Telekomi vastu, mida võib seletada ettevõte suuromanik Telia hiljutise sooviga kinnitada Baltimaades praegusest tugevamini oma kanda.

Kuigi Euroopa telekomisektor kui ka Eesti Telekomi GDR on Londonis täna kerges miinuses liikus Eesti Telekomi aktsia Tallinnas 1,1%sse plussi, sulgudes 55,25 kroonil.

Suure tõenäosusega võidakse turul mõnevõrra spekuleerida võimaluse peale, et Sonera müüb oma Eesti Telekomi osaluse Teliale õige pea maha.

Kuigi antud juhul saaks Telia enda kätte 49% Eesti Telekomi aktsiatest ja seetõttu ei kohustuks väikeaktsionäridele aktsiate ülevõtmispakkumist tegema on üks tugev omanik siiski parem kui kaks omavahel konkureerivat omaniku.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsiatega kaubeldi täna taas tugevalt. Ligi 12 mln kroonine käive kukutas aktsia taas 140 kroonini ehk 0,4% madalamale võrreldes eilse sulgemishinnaga.

Mõnevõrra hakkas odavnema ka Norma <GR#EE.NORMA> aktsia, mis sulgus 45,50 kroonil ehk veidi enam kui protsendi jagu madalamal eilsest sulgemishinnast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing