Nordea alustab kindlustustegevusega

02. oktoober 2001, 12:53

Nordea varakindlustusega tegelev üksus, Nordea General Insurance (Tryg-Baltica) ja Nordika Kindlustuse AS allkirjastasid lepingu, mille kohaselt omandab Nordea kontsern Nordika Kindlustuse AS-i varakindlustustegevuse, teatas Nordea.

Tryg-Baltica omandab Nordika Kindlustuse AS-i varakindlustusportfelli ning sellega otseselt seotud varad ja pakub töötajatele võimalust asuda tööle uude kindlustusseltsi, alustades tegevust 2002. aasta jaanuarist.

Leping ei puuduta elukindlustusfirmat Nordika Elukindlustuse AS, mis jätkab tegevust iseseisva äriühinguna.

Nordika Kindlustuse AS on suuruselt viies kindlustusfirma Eesti varakindlustusturul, omades 5%-list turuosa. Nordika pakub kõiki peamisi varakindlustustooteid, millest suure osa moodustab kohustuslik liikluskindlustus. Ettevõte alustas oma tegevust 1990. aastal ning käesoleval hetkel on töötajaid 92. Nordika Kindlustuse peakorter asub Tallinnas ja omab kontoreid kõigis suuremates linnades.

Eesti on üheks osaks Nordea laienevast koduturust. Nordea varakindlustus asub pakkuma varakindlustust nii äri- kui eraklientidele ning asub koostööle Nordea ettevõtetega Eestis (nii pangaga Merita Bank Plc Eesti filiaal, kui ka liisingfirmaga Nordea Finance Estonia). Nordea on pangandusteenuseid pakkunud Eestis alates 1995. aastast.

Tryg-Baltica kavatseb kindlustustegevust alustada uue Eestis registreeritava tütaräriühingu vahendusel, omades selles enamusosalust. Loodavas äriühingus pakutakse 20% -list osalust Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupangale (EBRD) ning Peter SedinŽle, kes siiani on tegutsenud Nordika Kindlustuse AS nõukogu esimehena.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing