Alo Koobiga seotud firma ja Ericsson arendavad GPRS teenuseid

02. oktoober 2001, 12:55

Kunagise arvutitootja Pennu omaniku Alo Koobiga seotud AS Telema Group ja Ericsson Eesti sõlmisid koostöölepingu eesmärgiga arendada GPRS-teenusel baseeruvaid ärirakendusi, teatasid firmad.

Telema uusim toode Müügimehe Mobiilne Töökoht (MMT) kasutab andmevahetuseks GPRS-teenust ning töötab Telema e-ärikeskkonnas. MMT võimaldab müügimeestel edastada klientide juures tehtud tellimusioma ettevõtte majandustarkvarasse ning pakub müügijuhtidele uusi võimalusi müügimeeskonna töö analüüsiks. Teenuse kasutamiseks on vaja Telema MMT programmi, pihuarvutit ning Ericssoni GPRS telefoni.

Telema juhatuse esimees Toomas Veersoo ütles, et hulgi- ja jaekaubandusfirmad peavad edu saavutamiseks pidevalt tõstma oma töö efektiivsust, teisalt aga kasutama otstarbekamalt ka olemasolevat tööjõudu.

MMT on Veersoo meelest just selline lahendus, mis annab selle kasutajale konkurentsieelise.

Ericsson Eesti ASi juhatuse esimehe Veiko Sepa sõnul on MMT väljatöötamine ja kasutuselevõtmine GPRS teenuste arengu seisukohalt edasiviiv samm.

?Iga uue tehnoloogia edu sõltub sellest, kas talle leidub rakendust. Telema teenus on ärikeskkonnas juba kasutusel,? ütles Sepp.

Telema Group ASi aktsiakapital on 400 000 krooni, planeeritav investeering aastatel 2000/2001 15 miljonit krooni. Telema omanikeks on Baltic Republics
Fund (66,6%) ning Eesti investorid (33,4%). Telema põhiteenuseks on
elektrooniliste dokumentide transport üle Interneti ühest majandustarkvarast
teise. Alo Koop on Telema Grupi nõukogu liige.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing