Jurist Jüri Kaljuvee võib saada presidendi meeskonda

02. oktoober 2001, 08:34

8. oktoobril ametisse astuva presidendi Arnold Rüütli meeskonna liikmeks saab suure tõenäosusega õigusteadlane Jüri Kaljuvee (51), kelle võimalikuks ametikohaks on kantselei direktor või sisenõunik, kirjutab Postimees.

Arnold Rüütel tunnistas eile, et on Jüri Kaljuveega mõtteid vahetanud ning Kaljuvee näol võib olla tegemist tema tulevase meeskonna liikmega.

Kaljuvee kinnitas eile Postimehele enda ja Rüütli vahel toimunud kohtumist ja tööpakkumist, kuid märkis, et jutt ei käinud konkreetselt kantselei ülema kohast.

Kaljuvee nentis, et asjad ei ole veel päris selged, jutuajamised seisavad ees ning tema tulevast ametikohta sobib öelda Rüütlil, mitte temal.

Vabariigi presidendi pressiesindaja Epp Alatalu sõnul on seadusest tulenevalt vaid neli ametikohta, mis on otseselt seotud presidendi ameti kandjaga ning kellel tuleb ametist lahkuda koos presidendiga. Need isikud on õigusnõunik, sisenõunik, välisnõunik ja nõunik. Kuivõrd õigusnõuniku ametikoht on täitmata, tuleb koos Lennart Meriga lahkuda kolmel inimesel ja Alatalu sõnul ülejäänuid ära ajada ei saa.

Rüütel nentis, et ta ei saa konkreetsetest nimedest veel rääkida ja mingisugust ametikohta konkreetsele isikule pole pakutud. ?Ma seda täiesti siiralt ütlen kohe,? sõnas ta.

Rüütel lisas, et ajakirjanduses on avaldatud kõikvõimalikke nimesid, millel ei ole mitte mingisugust alust ning mis on väljamõeldised. Tulevase presidendi sõnul on ta mõtteid vahetanud mitme inimesega, teiste seas nendegagi, kes ise Kadriorgu ei tule.

Ajakirjanduses välja öeldud TV 3 uudistetoimetaja Enn Eesmaa võimaliku asumise kohta pressinõunikuks ütles Rüütel, et selleski on palju spekulatsioone.

Aastal 1992 töötas Kaljuvee Tiit Vähi juhitud valitsuses siseministri esimese asetäitjana. Seejärel töötas 1994. aastani Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas dotsendina ning doktorantuuris, kuid doktoritööd ei kaitsnud. Hetkel on Kaljuvee tegev juhatuse esimehena mittetulundusühingus Sisekaitse Arhitektuur.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing