Börsiülevaade: Eesti Telekomilt tehingute arv, Hansapangalt käive

03. oktoober 2001, 14:40

Kui esimese poole tunni jooksul oli Tallinna börsil vaikne ja stabiilne kauplemine, siis päeva peale passiivne olukord möödus ning tänu Eesti Telekomi aktsiatega tehtud stabiilsusele ja Hansapanga aktsiatega antud käibele tehti päevanorm jälle täis.

Välisturgude negatiivsuse kõrval lasus pessimism ka Tallinna turul.
Enim oli löögi all Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mis päevasiseselt kukkus juba 4% miinusesse, kuid lõpetas siiski 54,50 kroonil ehk vaid 1,4% madalamal kui päev varem.

Enamuse tänastest Tallinna börsil tehtud tehingutest andnud Eesti Telekomi aktsia andis täna enda kohta veel korraliku 6,5 mln kroonise käibe.

Peale terrorirünnakut on Eesti Telekomi aktsia olnud praktiliselt iga päev Tallinna börsi aktiivseim, olles andnud ligi 42% kõikidest Tallinna börsil tehtud tehingutest.

See on ka loomulik, kuna meeleolukate välisbörside kõrval on aktsia üks ainsaid, mis kohalikul börsil korralikult liigub ning seeläbi eriti just spekulatiivsete investorite käe läbi ka kauplemist leiab.

Seda, et suuremad investorid peamiselt allatuleva aktsia vastu suuremat huvi ei oma tunnistab see, et vaatamata suurele tehingute arvule on aktsia peale terrorirünnakut andnud vaid 20% Tallinna börsi käibest.

Enamuse selle perioodi, kui ka tänase päeva, mahust on andnud aga Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis sulugs täna 11,4 mln kroonise käibe juures 139,75 kroonil ehk 0,2% madalamal kui eile.

Käibe ja tehingu arvu poolest koos erastamisväärtpaberiga <GR#EE.EVP> kolmanda koha eest võitlev Norma <GR#EE.NORMA> aktsia sulgus täna 44,80 kroonil ehk poolteist protsendi madalam kui päev varem.
Nii tehingute arvu kui käibe poolest jäi ta alla aga just EVPdele, millega kaubeldi täna 2,6 mln krooni eest ning mis sulgus 58,6 sendil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing