Lilleküla staadioni võlad on ikka tasumata

03. oktoober 2001, 08:06

Tänavu suvel esimesi väliskülalisi võõrustanud Lilleküla jalgpallistaadioni võlgade tõttu seiskunud ehitus jätkub, kuigi tasumata arveid on staadioni senisel ainuomanikul, jalgpalliklubil Flora, veel ligi kümne miljoni krooni eest, kirjutab Postimees.

Staadionile katust paneva Maru Konstruktsioonide arendusdirektor Andres Piiber ütles, et poolte kokkuleppel on tööd lükatud kevadesse. Tööde seiskumise ühe põhjusena nimetas Piiber tasumata arveid, kuid neile võlgnetava summa suurust ei soostunud ta ütlema. ?Tegemist on kahe poole vahelise konfidentsiaalse informatsiooniga,? mainis ta.

Postimehe küsimusele, kas võlad ulatuvad kümnetesse või sadadesse tuhandetesse kroonidesse, vastas Piiber, et sadu miljoneid kroone maksval objektil ei maksa tööd pelgalt kümneid tuhandeid.

Piiberi sõnul ei usu ta, et võlad veel kevadel üleval oleks, kui see aga peaks siiski nii olema, ei jätka Maru mingeid töid. ?Aga vaevalt, et nii mastaapne projekt pooleli jääb,? lisas ta.

Staadionil betoonitöid tegeva Roxor Ehituse tegevjuhi Koit Milderi sõnul on tellija neilegi võlgu, kuid summa suurust ei soostunud ka tema nimetama. ?Meil on siiski omavaheline kokkulepe, mille kohaselt lubati summad peagi tasuda, ning lähiajal loodame töödega jätkata,? lausus ta.

FC Flora president ja Lillekülla rajatava jalgpallikompleksi eestvedaja Aivar Pohlak tunnistas, et võlgnevusi on tõepoolest tekkinud, kuid sellise mastaabiga projekti juures olevat see täiesti loomulik.

?Suvise raha vähese laekumise tõttu ulatuvad võlad kümne miljoni kroonini, kuid lähiajal tasume need,? sõnas Pohlak. ?Ühest küljest on võlgade allikaks muidugi raha kehv laekumine. Teisalt ruttasime suvel aga liialt ning seepärast on tehtud kulutusi, mida staadioni sellises etapis ei oleks vaja olnud teha.?

Pohlak ütles, et lähiajal peaks saabuma 40-50 miljonit krooni, millega tasutakse võlad ja lõpetatakse tänavu kavandatud tööd. Aasta lõpuks peaks staadion saama katuse ning uksed ja aknad ette. Lõpetada loodetakse ka fassaaditööd.

Raha päritolu ei soostunud Pohlak ütlema, pangalaenu kompleksi ehituseks tema kinnitusel võetud ei ole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing