Kinnisvarainfo muutub tulevikus avalikuks

03. oktoober 2001, 08:06

Kui riigikogu kiidab heaks ehitisregistri seaduse, saab 2003. aastast internetist teavet, kellele mingi maja või krunt kuulub, samuti on võimalik tutvuda konkreetse üksuse tehniliste andmetega, kirjutab Postimees.

Majandusministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja asetäitja Arvo Maling ütles, et ehitisregister peab arvestust ehitatavate ja kasutatavate ehitiste kohta ning avalikud andmed avaldatakse veebileheküljel. Malingu sõnul on ministeeriumi eesmärk luua oma avatuselt maakatastriga sarnane register.

Registri avatus sõltub riigikogust, kuid kindlasti saab tulevikus näha, kellele mingi maja või korter kuulub. ?Enda kohta saab iga inimene loomulikult maksimaalselt infot,? ütles Maling.

Uude ehitisregistrisse teevad uusehitiste kohta sissekandeid kohalikud omavalitsused ning vara ostul-müügil notarid.

Kinnisvarafirma Arco Vara Tallinna büroo juhatuse esimees Ivar Siimar ütles, et kinnisvarafirmade liit tõstatas asjakohase küsimuse juba mõni aeg tagasi. «Andmete kiirem kättesaamine kiirendaks nii kinnisvarafirmade, pankade kui ka teiste ametnike ja inimeste tööd,» nentis ta.

Malingu sõnul on registri loomise eesmärk luua võimalus üldiseks otsinguks, et kinnisvaraarendajad saaksid teada, kui palju on mingis piirkonnas kontori- või korteripinda, kuid täpsemad andmed jäävad isikute kaitse eesmärgil saamata. ?Ei saa nii, et tahan leida linna 30 suuremat kontoripinda ja nende omanikud, ja leiangi need registrist,? selgitas Maling.

Ehitisregister moodustatakse olemasoleva ehitusregistri ja hooneregistri andmete baasil. Hooneregistris on praegu andmed 493 665 hoone ja 556 918 korteri, ehitusregistris 64 058 ehitise kohta. Registrite ühendamisega võib kaotada töö 150 maavalitsuste vastavates osakondades töötavat inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing