Helmut Paabo ootab vabandamist

03. oktoober 2001, 12:08

Endine Ida-Virumaa ja Tallinna politseiprefekt Helmut Paabo on nüüd lõplikult õigeks mõistetud, kuid tema karjääri ja maine rikkumise pärast pole keegi vabandust palunud.


Kõige valusam oli 33 aastat kurjategijaid püünud Paabole enda sõnul see, et ta arvati ilma mingi põhjuseta välja koguni politsei reservist. 'Minust oli lihtsalt tarvis lahti ja selleks kõlbasid kõik vahendid,' lausus ta, lisades, et ka koondamine Tallinna politseis tehti selleks, et temast vabaneda.

'Kahe aasta jooksul, mil käis kriminaalasja uurimine ja kohtuprotsess, tegi kaitsepolitsei ajakirjanduse abiga kõik, et Paabot mustata, aga kui ta õigeks mõisteti, polnud lehes ridagi,' ütles meest kohtus kaitsnud vandeadvokaat Monika Mägi.

Mägi sõnul polnud Paabo vastu fabritseeritud süüdistuses isegi mitte kuritegelikku sündmust, kuriteo koosseisust rääkimata. Lõpuks mõistis Viru ringkonnakohus mehe õigeks ja Riigikohus ei andnud prokuröri kaebusele menetlusluba.

Paabo töötab nüüd Bekkeri sadamas tegutsevas Endel Siffile kuuluvas OÜ Rasmussonis haldusdirektorina. 'Politseisse ma niikaua, kui seda juhivad samad inimesed, kes soovitasid mul kohtutee rahulikult läbi käia, tagasi minna ei kavatse,' ütles ta.

Paabot süüdistati ametiseisundi kuritarvitamises, kui ta muu hulgas oma naise firmadele rentis politseiprefektuuris ruume.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing