Loodus meelitab kuulsusi ID-kaarti reklaamima

03. oktoober 2001, 08:08

ID-kaartide reklaamimiseks soovivad kodakondsusametnikud jagada esimesed elektroonilised isikutunnistused tasuta kümmekonnale avalikkusele tuntud isikule, kirjutab Eesti Päevaleht.

Siseminister Tarmo Looduse nõunik Ilona Leib möönis, et ministeerium arutab ideed tutvustada ID-kaarte tuntud isikute kaudu.

?Seoses uue dokumentide põlvkonna kasutuselevõtuga oleme arutanud mitmeid võimalusi, kuidas seda sündmust väärikalt ja pidulikult tähistada,? lausus Leib. ?Kaalumisel on kümneid eri variante ja mõtleme edasi.?

Eesti Päevalehe andmetel toetab peale kodakondsus- ja migratsiooniameti (KMA) juhtkonna ideed ka siseminister Loodus.

Valitsuse pressibüroo juhi Kaarel Tarandi sõnul oleks lõbus toiming uuest aastast kasutusele võetavate ID-kaartide reklaamimiseks VIP-isikute nimekirja koostamine. ?See nimekiri saab siis olema klassikaline ? sportlane, dirigent ja kes meil kõik need kuulsad inimesed on,? ütles Tarand.

Kinnitamata andmeil on KMA-l koostamisel nimekiri, kus juba seisavad näitleja Ita Everi, jalgpallur Andres Operi, kirjanik Jaan Krossi ja aidsiennetuse eestvedaja Nelli Kalikova nimed.

Tarandi sõnul on peaminister Mart Laar prominentidele ID-kaartide jagamise plaanist teadlik. Samas nentis ta, et KMA ning siseministeeriumi reklaamiürituse idee tekitab vastakaid seisukohti ning poliitilisel tasandil pole seda veel arutatud.

Tarandi sõnul aitaks palju rohkem see, kui sertifitseerimiskeskus, pangad ja teised suurfirmad väidaksid, et tegu on eesti elanikele väga vajaliku asjaga.

Tarand tunnistas, et talle meenutab KMA idee pisut esimese parteipileti andmist Leninile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing