Börsiülevaade: aktsiaturud ignoreerivad USA Keskpanga intressikärbet

03. oktoober 2001, 09:28

USA Keskpanga poole protsendine intressikärbe ei andnud eile USA aktsiaturule eriti jõudu, mille tulemusena on ka avanenud Euroopa börsid alustanud täna juba mõõduka miinusega.

Kuigi intressimäärad toodi eile USAs viimase 39 aasta madalaima tasemeni hoiavad investoreid pinges üha uued kasumihoiatused. Seekord hoiatasid investoreid Kanada telekomiseadmete tootja Nortel ja autode tootja Ford.

Tallinna börs suutis eile säilitada veel aga stabiilsuse.

Kuigi Euroopa telekomisektor kui ka Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> hoiutäht GDR oli eile pärastlõunal Londonis kerges miinuses lõpetas Eesti Telekomi aktsia Tallinnas 1,1%se plussiga, sulgudes 55,25 kroonil.

Suure tõenäosusega võidakse turul spekuleerida võimaluse peale, et ettevõte suuromanik Sonera müüb oma osaluse Eesti Telekomis ettevõte teisele suuromanik Teliale õige varsti maha.

Kuigi sel juhul saaks Telia enda kätte 49% Eesti Telekomi aktsiatest ja seetõttu ei kohustuks väikeaktsionäridele aktsiate ülevõtmispakkumist tegema, on üks tugev omanik siiski parem, kui kaks omavahel konkureerivat omanikku.

Samas pidurdab aga aktsia tõusu viimaste nädalate jooksul väärtpaberit tabanud kõva hinnaralli ning see, et spekulatiivse raha hulk on kohalikul turul küllalt piiratud.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsiatega kaubeldi eile taas aga tugevalt. Ligi 12 mln kroonine käive kukutas aktsia siiski taas 140 kroonini ehk esmaspäevase sulgemishinnaga võrreldes 0,4% madalamale tasemele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing