Börsiülevaade: spekulatsioonid lennutasid Eesti Telekomi aktsia üles

04. oktoober 2001, 14:35

Tugevapõhjalisemad uudised Telia võimalikust huvist Sonera Baltikumi telekomide osaluse vastu vedasid spekulatiivse ostusurve toel Eesti Telekomi aktsia kohalikul turul päevaga üles enam kui 8% võrra. Aktsia sulgus 59 kroonil ehk kõrgeimal tasemel pärast selle aasta 8. augusti.

Uudisteagentuur Dow Jonesiga maailmapressi jõudnud uudis, et Telia võib kahe nädala jooksul Soneralt ära osta Baltikumi telekomiosalused, millest mõjukaimaks peetakse hetkel Eesti Telekomi, lõi täna üles ka Eesti Telekomi aktsia käibe, mis kosus viimase paari kuu kõrgeima 12 mln kroonini.

Leedu Telekomi aktsia oli küllalt vaikne, sulgudes Vilniuses 1,25 litil ehk 1,6% kõrgemal kui kolmapäeval.

Mõningal määral võib arvata, et tegemist oli kohaliku spekulatiivse ostuhuviga, mille puhul panustatakse peamiselt sellele, et lisaks Eesti Telekomi osaluse ostmisele Soneralt on Telia peamine eesmärk saada enda kätte ikkagi Eesti telekomisektori ettevõte aktsiate kontrollpakk.

Sel puhul tuleks aga teha ka väikeaktsionäridele ostupakkumine, mis võiks praeguste keskmiste hinnangute puhul tulla keskmiselt 100 krooni aktsia kohta ehk ligi 70% enam praegusest aktsia turuhinnast.

Kohalikule ostuhuvile viitab ka veel see, et Eesti Telekomi GDR alustas Londonis küllalt stabiilselt ja nihkus tuntava ajalise nihkega järgi koduturul noteeritud Eesti Telekomi aktsiale.

Viimase päeva jooksul maailma helgemate silmadega nägevate välisbörside kõrval oli suhtelist tore päev ka teiste Tallinna börsi aktsiate jaoks.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia sulgus viimase kolme nädala kõrgeimail 141,75 krooni tasemel ehk 1,4% kõrgeimal kui eile.

Norma <GR#EE.NORMA> aktsia kosus 3,6%, tasemeni 46,40 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing