Al-Zawahiri ? teine peamine kahtlusalune bin Ladeni kõrval

04. oktoober 2001, 14:15

USA teeb jõupingutusi, et peale bin Ladeni kätte saada tema asetäitjat 50aastast egiptlast Ayman al-Zawahirit, keda peetakse peamiseks ajuks sõjakate islamifundamentalistide suunamisel, teatab Jane?s News.

Kui bin Ladenit peetakse karismaatiliseks juhiks ja rahade hankijaks terroriorganisatsioonile Al Qaeda, siis al-Zawahirit peavad terrorismivastase võitluse ja islami asjatundjad Al Qaeda tõeliseks vaimseks ja ideoloogiliseks juhiks.

Al-Zawahiri on sündinud 1951. aastal Kairos farmakoloogiaprofessori pojana ja ta on väljaõppinud kirurg. Tema vanaisa Rabia?a al-Zawahiri oli suniitide peaimaam ja vanaonu Abdel-Rahman Azzam oli Araabi Liiga esimene peasekretär.

Kui USA saatis pärast USA Aafrika saatkondadele pommipanekut 70 tiibraketti bin Ladeni laagri pihta, helistas a-Zawahiri ühele pakistani reporterile ja ütles: ?Sõda on alanud. Ameeriklased jäägu vastust ootama. Öelge ameeriklastele, et me oleme üle elanud 10 aastat Nõukogude pommitamist Afganistanis ega karda uusi pommitamisi, ähvardusi või agressiooni.?


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing