Toll nurjas Pärnu firma meeäri

04. oktoober 2001, 08:29

Pärnu firma Astel KT nõuab riigilt ligi 1,8 miljonit krooni, sest ettevõtte Ukrainast toodud kaheksat tonni mett peeti tollis kinni üle kahe kuu ja Soome partner loobus selle ostmisest, kirjutab Pärnu Postimees.

Veok 149 meetünniga jõudis Ikla piiripunkti 23. märtsi hilisõhtul. Järgmisel päeval said kauba omanikud teada, et kuna autojuht ei esitanud tollile veterinaar- ja toiduameti piiriteenistuse transiiditõendit, on toll nende kauba kinni pidanud ning Pärnusse Sivexi tollilattu saatnud.

Veterinaar- ja toiduameti vaneminspektor Viktor Reigo rääkis, et tõend jäi firmal saamata tema süü tõttu. ?Olen selle kohta juba seletusi kirjutanud ja selle eest karistada saanud, tõepoolest juhtus niimoodi,? kinnitas ta.

Reigo selgitas, et kõnealune mesi oli transiitveos ja sellele oleks ta pidanud andma transiiditõendi, käitus aga ekslikult nii nagu Eestisse siseneva kauba puhul, pannes veoselehtedele pitserid.

Astel KT omanik Kalev Männe ja töötaja Aigar Rebane teavad, et toll oleks nende kauba nagunii kinni pidanud. Meestel on Edela tolliinspektuuri sisedokument, kus tollitöötajatele on selline käsk antud.

Edela tolliinspektuuri juhataja Marek Helm kinnitaski, et vihje, nagu kavatsetaks mee asemel üle piiri tuua midagi keelatut, tõesti saadi.

Männe ja Rebane ei pane vihje kontrollimist pahaks, kuid nende väitel läks toll sellega üle igasuguse piiri. Seetõttu katkes juba esimesel tarnel Astel KT leping Vladimir Kotelevskiga Ukrainast. Lepingus oli kirjas üheksa tarnet, kokku 72 000 kilogrammi mett.

Kui kaup oli juba kuu aega piiril seisnud, teatas Soome partner meestele, et ei saa lubatud mett kauem oodata ja loobub tehingust.

Ukraina partneri nõudmisel lubas Astel KTd esindav advokaat teha politseile kriminaalasja algatamise avalduse. Ukrainlane Kotelevski aga on Astel KT-le teatanud, et Ukraina kaubandus-tööstuskoda koostab pöördumist Eesti valitsuse poole, sest Eesti tolli selline käitumine on halvendanud riikidevahelisi majandussuhteid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing