Arnold Rüütli meeskond veel lahtine

04. oktoober 2001, 08:04

Enne 8. oktoobril ametivande andmist tutvustab president Lennart Meri oma järeltulijale Arnold Rüütlile Karioru töötajaid, kuid seni pole veel lõplikult selge, kes asuvad poliitiliselt nõustama tulevast presidenti, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kantselei direktoriks või sisenõunikuks pakutud Tarmo Mänd oli küsimusele, kas temaga on viimastel päevadel Kadriorgu tööle asumisest juttu olnud, vastates kidakeelne.

?Ma ei saa seda kommenteerida. Tuleb austada presidendi institutsiooni ja kui tema avaldab soovi midagi öelda, siis on korrektne, kui tema seda teeb,? lausus Mänd.

TV3 saatejuht Enn Eesmaa ütles, et kuigi kaalub uuele ametipostile asumist väga tõsiselt, saab suuresti tema otsust määrama ka ülejäänud meeskond. ?Kõigil tingimustel ei saa tööle asuda, pealegi pole see minu jaoks uudne töökoht,? märkis Eesmaa.

Presidendiseadus näeb ette välis-, sise- ja eranõuniku lahkumist koos president Meriga, kuid räägitud on ka presidendi kantselei direktori Urmas Reinsalu võimalikust kohast loobumisest, mille presidendi pressinõunik Epp Alatalu ümber lükkas.

?Reinsalu töötab endiselt kantselei direktorina ega ole teatanud oma lahkumisest,? ütles Alatalu. ?Seoses Lennart Meri ametiaja lõppemisega on mitmetele inimestele tehtud põnevaid tööpakkumisi. Samas oleme praegust olukorda arvestades pidanud vajalikumaks ja õigeks jätkata kantseleis töötavate teenistujate jätkamist, et kanda edasi järjepidevust ja aidata Arnold Rüütlit ja tema poliitilisi nõunikke.?

Alatalu lisas, et loomulikult on ka nendeni jõudnud sahinaks liigitatavat infot vajadusest kõik välja vahetada. ?Samuti sahinad võimalikest asendajatest, kuid lahkumisavaldust ei ole keegi esitanud ja ei ole ka kantseleis uusi võimalikke töötajaid tutvustatud,? märkis Alatalu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing