Põlva pakenditootja tungib Peterburi turule

05. oktoober 2001, 08:17

Põlva pakenditootja AS Cista käivitas septembris Peterburis Venemaa turu jaoks pakendimaterjale tootma hakkava tütarfirma Alf, mis asub vallutama Peterburi miljardi kroonise mahuga kartongpakendi turgu, kirjutab Eesti Päevaleht.

ASi Cista juht Vahur Käärik ütles, et hetkel hoiab ettevõte enda käes umbes pooleprotsendilist turuosa enam kui miljardikroonisest turust, kuid tulevikus on kavas turuosa suurendada.

?Oleme turul hetkel väikesed tegijad, kuid oleme oma tulekuga Venemaa turule maksnud suurt hinda ja me ei tulnud siia üheks päevaks,? sõnas Käärik.

Venemaale suunatud investeeringute mahust ei soovinud Cista juht siiski rääkida, viidates võimalusele sattuda seetõttu sealse allilma huviorbiiti. ?Paistab, et neid tegelasi siiski liigub,? sõnas Käärik, soovimata täpsustada, kas ta ka isiklikult on vastavate probleemidega Cista tütarettevõtte loomise juures kokku puutunud.

Cista kolib hetkel oma tütarettevõtte Alf Peterburis asuvatest tootmisruumidest välja ning vahetab need linnast 40 kilomeetrit eemal asuvate pindade vastu.

Arvestatavate tootmismahtudega loodab Alf tööd alustada selle kuu lõpus, kuid proovitoodangut valmistas ettevõte juba septembris. Kääriku sõnul prognoosib ettevõte sel aastal saavutada 1-1,5 miljoni krooni suuruse kuukäibe, järgmisel aastal on kavas käivet tõsta kaks korda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing