MicroLink ja Trigon peatasid ühise konsultatsioonifirma tegevuse

Inno Tähismaa 05. oktoober 2001, 12:53

IT-firma MicroLink ja investeerimispank Trigon Capital peatasid ühise konsultatsioonifirma AS Trilink tegevuse, kuna huvi e-äri alase nõustamise vastu on kiiresti vähenenud.

Trigoni juht Joakim Helenius põhjendas firma tegevuse peatamist erakordselt kiire huvi vähenemisega e-äri konsultatsioonide vastu. Veel aasta tagasi, kui uue firma loomist otsustati, oli huvi veel suur.

Helenius ütles, et kompanii tegevus on küll peatatud, aga teadmised ja tehnilised võimalused on endiselt olemas, et sellist teenust nõudluse suurenemise korral pakkuma hakata. Tema sõnul on ka praegu huvi e-äri vastu, aga see on rohkem teoreetiline.

Helenius ütles, et huvi e-äri vastu tõuseb tõenäoliselt uue majanduskasvu lainega. Siis ei kaasne kasvuga küll internetibuumi, aga majanduslik huvi interneti kasutamise vastu, kuna see aitab kulusid kärpida.

Praegu on tema sõnul huvi interneti vastu vähene, kuna esiteks andis see paljudele firmadele põhjuse loobuda muutustest ja teisalt on maailmamajanduse jahtumine vähendanud ettevõtete huvi täiendavate investeeringute vastu. ?Ootame, mis tulevik toob,? ütles Helenius.

Heleniuse sõnul panid Microlink ja Trigon uude firmasse algusfaasis sisse 400 000 krooni, firma oleks arenenud edasi järk-järgult. Projekti järgi pidi Trilink haarama aastaga ca 20% 30-50 mln kroonisest Balti ärikonsultatsioonide turust. Firmat juhtis endine PricewaterhouseCoopersi konsultant Kaur Kiisler.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing