Iisrael lisandub pühapäevast viisavabade riikide nimistusse

05. oktoober 2001, 16:57

Alates pühapäevast, 7. oktoobrist võivad Eesti Vabariigi kodanikud sõita Iisraeli viisavabalt, teatas Välisministeeriumi pressiteenistus.

Eesti Vabariigi valitsuse ja Iisraeli valitsuse vaheline kokkulepe viisanõude tühistamise kohta kirjutati alla 16. novembril 2000 Tallinnas Eesti suursaadiku Iisraelis Jüri Seilenthali ja Iisraeli suursaadiku Eestis Avraham Benjamini poolt.

Lepingu kohaselt võivad Eesti ja Iisraeli kodanikud reisida teise lepingupoole territooriumile ilma viisata ja viibida seal kuni 90 päeva kuue kuu jooksul.

Pikemaks viibimiseks on eelnevalt vaja taotleda luba. Lepinguosalist riiki külastavad inimesed peavad järgima välismaalaste sissesõidu, tähtajalise või alalise elamise-töötamise seadusi ja eeskirju.

Lepingu jõustumine võimaldab elavdada kahe riigi koostööd kõikides valdkondades. Eesti ja Iisrael teevad koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides, toetavad ettevõtjate kontakte, vahetavad kaubandus- ja majandusalast informatsiooni.

Mõlemad riigid on huvitatud sidemete arendamisest nii poliitika-, majanduse kui ka kultuurisfääris, samuti infotehnoloogia ja turismi vallas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing