Loengute korraldajad ihkavad Merit esinema

05. oktoober 2001, 08:18

Esmaspäeval presidendiametist lahkuval Lennart Meril puhkuseks aega ei jää, sest Eestist ja mujalt maailmast on talle juba saabunud mitukümmend kutset esineda loengute ja kõnedega, kirjutab Eesti Päevaleht.

Lennart Meri juures pärast esmaspäeva erasekretärina tööd jätkava Toomas Hiio sõnul tuleb presidendile Eestist ja välismaalt üha uusi kutseid osalemaks loengutel ja muudel üritustel. Juba oktoobris on presidendil kolm esinemist rahvusvahelisel foorumil.

?Oktoobris peab Meri ettekande ?veitsis Augstis Balti riikide ajalooseminaril,? rääkis Hiio. ?Seminari korraldavad ?veitsi ülikoolid ning Meril on seal üks peaettekandeid,? lisas ta.

Sel kuul peab Meri kõne ka Helsingis Ultima Thule raamatu esitlemisel ning ettekande Frankfurtis Commertzbanki Euroopa-Foorumil.

Novembris esineb Meri Berliinis elitaarses loengusarjas Berliner Lektionen, mis salvestatakse ka televisiooni jaoks.

Presidendi erasekretäri sõnul kutsutakse Ameerika või Venemaa ekspresidente mõjukatele foorumitele esinema ainuüksi sellepärast, et nad on juhtinud suurriiki. Väikeriigi ametist lahkunud riigipea puhul sõltub kutse saamine aga tema isiku värvikusest ja tegevuse mõjukusest.

Meri järgmise nädala kava ei ole presidendi pressiesindaja Epp Alatalu sõnul veel täpselt selge. Esmaspäeval annab ta asjaajamise Kadriorus Arnold Rüütlile üle. Teisipäeval ootab Kaitseliidu vanematekogu Merit pidulikule tseremooniale, kus talle antakse üle Kaitseliidu kõrgeim autasu Valgeristi I klassi teenetemärk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing