Tööturuamet sai väikese läbilöögivõimega inimeste toetuseks lisaraha

05. oktoober 2001, 08:29

Tööturuameti tänases pressiteates öeldakse, et Riigikogu otsustas septembris suurendada tänavuses riigieelarves 456 000 krooni võrra toetusi tööandjatele, et selle raha abil rakendada tööle väiksema konkurentsivõimega isikuid.

Tööturuameti peadirektor Mati Ilissoni sõnul oli eelarves varem selle teenuse osutamiseks eraldatud kolm miljonit krooni. Lisarahaga on nüüd
võimalik täiendavalt toetada tööandjaid 90 väiksema
konkurentsivõimega isiku töölevõtmiseks.

Oluline, et riik aitab antud toetuste kaudu leida tööd just nendel isikutel, keda tööandjad ei tõrju mitte oskuste puudumise, vaid sotsiaalse seisundi tõttu, väitis Ilisson.

'Loodetavasti leiavad taolise toetuse kaudu tööd näiteks väikelapsi kasvatavad naised või äsja kooli lõpetanud noored,? selgitas Ilisson.

Tööandjal on asukohajärgsest Tööhõiveametist võimalik taotleda tööturutoetust, kui ta soovib võtta tööle töötuna registreeritud väiksema konkurentsivõimega isikut. Vastavalt ?Tööturuteenuse seadusele? loetakse väiksema konkurentsivõimega isikuteks osaliselt töövõimetud, rasedad või alla 6-aasta vanust last kasvatavad inimesed. Samuti 16-24 aastased noored või need, kellel on vanaduspensionini jäänud kuni 5 aastat. Lisaks ka pikaajalised töötud ja vanglast vabanenud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing