Emor: ligi pooled eestimaalased näevad ka Eestis terrorismiohtu

05. oktoober 2001, 09:09

45% eestimaalastest usub, et sellised terroriaktid nagu Ameerika Ühendriikides, ehkki väiksemas ulatuses, võivad tabada ka Eestit, väitis Emor oma uurimust tutvustades.

Ohu tunnetamisest tulenevalt toetavad 2/3 eestimaalastest rahaliste vahendite suunamist terroritegude ennetamiseks.

Emori poolt septembri lõpus läbi viidud uuring näitas, et Ameerika Ühendriikides toimunu on suurendanud ka eestimaalaste ohutunnet. 45% uuringus osalenutest pidas sarnaste terrorirünnakute toimumist Eestis üsna tõenäoliseks ja ainult 17% hindas seda võimalust täiesti ebatõenäoliseks.

Noored, alla 35-aastased hindasid terroriohu võimalust suuremaks kui vanemad inimesed. Alla 35-ste seas olid pooled seda meelt, et terrorism võib otseselt puudutada ka Eestit. Üle 50-aastastest kartsid seda vaid kolmandik.

Noorte suurem ohutunnetus võib olla seotud nende globaalsema maailmapildiga, mistõttu puudutab Ameerikas juhtunu neid otsesemalt. Vanemate seas on ilmselt enam neid, kelle jaoks Ameerikas juhtunu jääb kaugeks.

Ohu tunnetamisest tulenevalt toetasid 69% uuringus osalenutest spetsiaalsete rahaliste vahendite eraldamist, et hoida ära võimalikke terroristlikke aktsioone Eesti pinnal.

Andmete aluseks on Emori poolt septembri lõpus läbi viidud uuring, mille käigus küsitleti 500 eestimaalast vanuses 15-74.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing