Pärnu pooleliolev mudaravila läheb lammutamisele

05. oktoober 2001, 09:23

Pärnu ranna rajoonis tühjalt seisev mudaravila läheb paari nädala pärast lammutamisele, mida kunagi pooleli jäänud hoone asemele ehitatakse, keeldub omanik linnavalitsusele avalikustamast, kirjutab Pärnu Postimees.

Nelja aasta eest hoonekarbi ja seda ümbritseva 5,2hektarilise maatüki ostnud KC Grupi (toona Kristiine Kinnisvara AS) tegevdirektor Herki Hollak ütles, et lähipäevil sõlmivad nad lepingu firmaga, mis hoone lammutab. ?Kindlasti ei õhi me hoonet, vaid lammutame mehaaniliselt,? rõhutas ta.

Lammutustöö koos prahi äraveoga maksab üle miljoni krooni. Hollaku sõnade järgi peaks sellise summa mängupanek tõestama, et nüüd hakkavad asjad krundil liikuma.

Hollak kinnitas, et investor, kes uute hoonete ehitamist rahastab, on leitud, kuid teda avalikustamast keeldus.

Ta ütles vaid, et vähemalt osa kapitalist tuleb Eestist. Samuti ei nõustunud Hollak ütlema, millal ja mida ehitama hakatakse.

Pärnu linnavalitsuse planeerimisosakonna juhataja Martti Preem tõdes, et nelja aasta eest sõlmis linnavalitsus nii lõdva müügilepingu, et omanik ei peagi linnavalitsust ehitatavast informeerima.

?Neil on voli sinna või kaubamaja püsti panna,? nentis Preem. ?Ala on ärimaana fikseeritud, aga see mõiste on väga lai. Kui teeksime neile ettekirjutusi, võiksid taibukad juristid need lihtsalt vaidlustada.?

Preemi sõnade järgi venitas praegune linnavalitsus lammutusloa andmisega, sest tahtis teada, mida ehitada kavatsetakse. ?No ei andnud nad meile vastust, saame vaid ära oodata, mis sinna tuleb,? tõdes linnaametnik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing