Padar lubab talunikele 800 miljonit krooni laenuraha

08. oktoober 2001, 06:49

Põllumajandusminister Ivari Padar kavandab järgmiseks kaheks aastaks suurt rahasüsti talupidajate toetuseks, soovides selleks laenata Maailmapangast riigi garantiiga kokku 300 miljonit krooni. Põllumajandusse suunatav lähiaastate laenuressurss peaks kokku olema 800 miljonit krooni, kirjutab Võrumaa Teataja.

<pilt#IvariPadar.jpg#Ivari Padar#150#161#0> ?Jõuliseks tegutsemiseks on vaja ka riigi garantiid,? ütles Padar reedel.

Tema sõnul on kavas luua 500 miljoni kroonise osakapitaliga maaelu arendamise sihtasutus, mis vahendaks Maailmapangast 300 miljonit krooni talunike toetuseks. Kokku teeks see 800 miljonit krooni, mis laenatakse riigi abil põllumajandusele.

Laenatav raha kulub talunikele pikaajalisteks laenudeks, SAPARDi programmi kaasrahastamiseks, maa ostuks, maaparanduseks, tulundusühistute toetamiseks käibekapitaliga, väiketalude upitamiseks keskmiste talude hulka, mis suudaksid toota kasumit.

Padar tunnistas, et kavandatava laenu puhul on tegemist väga suure rahaga. Näiteks järgmisel aastal on põllumajandustoetusteks ette nähtud 400 miljonit krooni. Ta lisas, et teisiti kui rahaga pole Eesti põllumajandust võimalik tugevatele jalgadele aidata.

Minister rõhutas, et kontroll laenu andmise üle tuleb tugev, mis peab välistama võimaluse, et raha läheb muude kulude katteks.

Laenule võivad loota vaid edumeelsed, äriplaaniga talud, kus on tagatud toodangu kõrge kvaliteet. ?Iga külatola, vabandage väljendit, ei saa kühvliga raha,? lubas Padar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing